Chytrý špičkový marketing.
view counter

Zmizelý světadíl

view counter

V roce 1868 zavítal do tehdejší indické kolonie bystrý a vzdělaný důstojník James Churchward z Anglie. Mystická Indie ho zcela očarovala, dokonce navázal kontakt s jedním z mocných guruů, zasvěcenců. Nakonec se v zemi zdržel dlouhých sedm let. Své poznatky a průzkumy vtělil do zajímavé knihy. Právě v ní se píše o existenci jakési druhé Atlantidy, dávného kontinentu na pomezí Tichého oceánu. Světadíl se nazýval MU a prý byl nakonec zničen mohutným zemětřesením. Máme podobným hypotézám věřit?

James Churchward prý většinu údajů získal v tajemné indické svatyni za pomoci hinduistického duchovního. Přiznáváme, že za ta léta praxe jsme na podobné tajemné chrámy a zaručené mudrce trochu alergičtí. Nejde o další pohádku pro lačnou veřejnost? Prý ne. Záhadné tabulky, ze kterých badatel čerpal, měli vytvořit stejně záhadní Nacalové, domestikované etnikum z kontinentu MU. Do Indie či Barmy se Nacalové dostali před zmiňovaným zemětřesením v Tichém oceánu. Zmínky o zkáze podle Churchwarda najdeme i v jihoamerických mýtech, u Mayů, Aztéků nebo ve staroegyptské mytologii. Popisována je i v legendárních hindských eposech.

A kde světadíl MU tedy ležel? A co slovo „MU“ vlastně znamenalo? Prý se rozkládal na sever od Havaje, jižní hranicí byly Velikonoční ostrovy a Fidži. Pokud se podíváte do dnešní mapy, zjistíte, že by se muselo jednat o obrovské území o délce téměř 10 tisíc kilometrů. V zemi žilo 64 milionů obyvatel, kteří disponovali velkými znalostmi, vyznali se v lékařství, námořnictví, vědě a byli i nesmírně zbožní. Jak to tak vypadá, světadíl MU kopíruje slavnější Atlantidu, prostě zemský ráj se vším všudy.

Podle legendy tajemný kontinent zmizel v samotném pekle. Po ničivém zemětřesení se propadl nejdříve do ohnivé propasti, potom do moře. Podaří se najít nějaké další stopy po obdivuhodné civilizaci, nebo si vše James Churchward vymyslel?
(sun)