Chytrý špičkový marketing.
view counter

Zubní kazy dětí

  • Databáze informací:

view counter

Kojení je obecně pro novorozence velmi důležité, neboť představuje zdroj živin a rovněž protilátek. I tady ovšem platí rčení „všeho s mírou“. Po roce věku se už navíc jedná o výživu, která patří jaksi k doplňkovým, neboť dítě se už tou dobou učí jíst i běžnou stravu. Na vznik zubního kazu má svůj vliv především to, že maminky své již starší děti kojí také proto, aby se uklidnily a snáze usnuly. Přitom mnohé z nich ani netuší, že mateřské mléko dětským zoubkům na noc vůbec nesvědčí. Tento nápoj totiž obsahuje cukr a laktózu a právě ta se ve spojitosti s dalšími cukry významně podílí na vzniku zubního mikrobiálního plaku a následného kazu. Ordinace zubních lékařů tak často plní právě malí pacienti ve věku do tří let, kteří už mají své dočasné první zuby zcela zkažené.


Podle stomatologů tím v současné době vzniká poměrně značný problém. Navíc se jedná o pacienty velmi malé, při ošetření nespolupracující. Často pak nezůstává pouze u samotného zubního kazu, ale tyto děti mají navíc i zánětlivé komplikace, například záněty okostice nebo se u nich musí provádět některé z chirurgických výkonů v dutině ústní, což je pro malé děti značně zatěžující.
(vel)

 

DODATEK
Jak uvádějí stomatologové, mateřské mléko mléčným zubům dětí škodí. A to zejména v případech, kdy maminky kojí ještě před spaním nebo v noci a jejich zuby už nevyčistí. Zubní lékaři se tak stále častěji setkávají s dětmi, které už ve dvou letech mají zcela zkažené zuby.