ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Léčivé jelení parohy

view counter
V odlehlé části východního Kazachstánu se chovají nádherní jeleni. Podle místních obyvatel má jejich paroží zázračné léčivé účinky. Kazachští pastevci jeleních stád se na rozlehlých farmách rok co rok připravují na tradiční rituál, který má kořeny v 17. století.

Jde o zbavování jelenů jejich vzácných parohů.

Jelení paroží obsahuje 26 složek. Jde o kyseliny, aminokyseliny, bílkoviny, tuky, prostě všechno, co potřebuje lidský organismus. Jsou v něm všechny hlavní prvky Mendělejevovy tabulky. Jednotlivé složky se vstřebávají přes pokožku, proto je ozdravná koupel s výtažkem z jeleního paroží tolik prospěšná zdraví. Je prokázáno, že po této unikátní léčbě mnoho pacientů nemusí až deset měsíců užívat léky. Jsou známy případy, kdy po několika koupelích došlo k vyloučení ledvinového kamene. Koupele pomáhají při žaludečních kolikách, po chirurgických operacích, zmírňují klimakterické projevy. Velký význam mají při nemocech pohybového aparátu.
 
 
Jelení paroží je bez dutin, je tvořeno kostí vyrůstající z lebky.
Starší samci shazují paroží během února až května, obnova trvá zhruba čtyři měsíce. S přibývajícím věkem se paroží více větví a mohutní. Vrcholu rozvoje dosahuje ve stáří zhruba deseti let. V přírodě slouží jelenům především jako zbraň při soubojích se soky, lidem ale pomáhají od bolesti a dokáží organismus výrazně rehabilitovat.
 

Koupel s výtažkem z jeleního paroží můžete zakoupit v zásilkovém obchodě Spirit.