ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Sádrokarton

  • Databáze informací:

 

view counter

To naše bytové jádro potřebuje rekonstrukci. To naše podkroví by mohlo být útulnější. Pokud si kladete tyto otázky a rozhodli jste rekonstruovat bytové jádro nebo stavíte dům, jistě vás napadlo - Kdo a jak provede sádrokartonářské práce? Chtěli bychom Vám nabídnout naše služby a nabyté zkušenosti v oboru práce se sádrokartonem.

 

 

Podkroví a dřevostavby

Díky nesporným výhodám sádrokartonových a sádrovláknitých desek si již nelze představit rekonstrukci půdních prostor nebo výstavbu nové dřevostavby bez použití sádrokartonu. Díky spojení s novými a moderními materiály lze u správně provedených konstrukcí a staveb dosáhnout nadprůměrných vlastností. Vzhledem ke způsobu suchých pracovních postupů je dosažena maximální efektivita při výstavbě a minimalizace času potřebného na provedení stavby či rekonstrukce. Neméně důležitým faktorem u dřevostaveb a podkrovních místností je nutnost kvalitní požární ochrany. Sádrokartonové panely splňují veškeré tyto bezpečnostní podmínky a zároveň nabízejí vynikající akustickou ochranu.

Pokud hledáte kvalitního a ověřeného partnera na výstavbu či rekonstrukci sádrokartonových staveb, svěřte se do naší péče. Naše dlouholeté zkušenosti, pracovní výsledky, získáná opravnění a certifikáty od předních dodavatelů sádrokartonových materiálů, jsou zárukou kvalitní a poctivé řemeslné práce.

 

Sádrokartonové stropní podhledy

Primárním účelem stropních podhledů je získat atraktivní vzhled stropu pod vlastní konstrukcí stropu. Při montáži stropních podhledů lze za jistých okolností rovněž využít skelnou vlnu pro pohlcování zvuku tak, aby bylo možno regulovat akustické vlastnosti místnosti. Stropní podhledy jsou ideálním způsobem pro zakrytí stropních instalací. Při finální úpravě lze nainstalovat osvětlení, odvod klimatizace, odvětrání nebo praktické osvětlení. Jejich použitím snížíme náklady na teplo a zlepšíme zvukovou izolaci. Minerální stropní podhledy instalujeme častěji v prostorách s náročnějším provozem, jako například ve veřejných budovách nebo v oblasti gastronomie. Je možné si vybrat z široké nabídky povrchového rastru podhledů. Rádi Vám poradíme nebo na přání zprostředkujeme zkontaktování bytového architekta. Díky našim dlouholetým zkušenostem s malými i velkými projekty jsme schopni Vám odborně poradit optimální řešení a typ podhledu a poté provést instalaci podhledů. V objemu našeho pracovního zaměření jsme schopni zrealizovat nízko i vysoko rozpočtové zakázky.

 

Příčky ze sádrokartonu

Sádrokarton je ideálním materiálem k rozdělování interiéru pomocí příček. Konstrukce ze sádrokartonových dělících stěn splňuje veškeré protipožární požadavky a není zátěží pro stropní konstrukci. Sádrokartonové příčky nejsou nosné stěny. Další oblastí kde lze využít sádrokartonové panely jsou tzv. předsazené stěny. Účelem předsazených stěn je zakrytí instalací vedoucích podél stěn místností. Velkou předností předsazených stěn a celkově práce se sádrokartonovými materiály je rychlá a suchá montáž. Díky vlastnostem sádrokartonových panelů a souvisejícím materiálům lze vytvořit interiér místnosti doslova na míru. Pro naše pracovníky není problém uspokojit i požadavky náročnějších bytových designérů. Prostřednictvím ohýbaných konstrukcí a desek je možné docílit obloukových či jiných zajímavých prvků s vysokou originalitou ve a nevšedností ve Vašem interiéru.

 

Dutinové a dvojité podlahy

Výhodou montáže suchou cestou je nulová vlhkost na stavbě a snadná a rychlá pokládka a manipulace. Suché podlahy KNAUF jsou vhodné pro novostavby i rekonstrukce. Nespornou výhodou suchých podlah s využitím sádrokartonu je výrazné zkrácení doby výstavby. Již po 24 hodinách lze pokládat dlažbu, koberec, lino nebo plovoucí podlahu. Dutinové a dvojité podlahy KNAUF Integral jsou vyrobeny na bázi homogenních, zhutněných sádrovláknitých desek uložených na výškově stavitelných stojkách. Knauf Integral - Dvojitá podlaha Dvojitá podlaha Kanuf Integral je zárukou dobré zvukotěsnosti. Materiál použitý při výrobě sádrovláknitých desek je zdravotně nezávadný a neobsahuje žádné škodlivé látky. Díky vlastnostem materiálu splňují sádrovláknité desky veškeré potřeby pro usazení do prostoru z tvůrčího i fyzikálního hlediska. Podlahový materiál spadá podle třídy hořlavosti do skupiny A - nehořlavé. Dvojitá podlaha má velmi dobré akustické vlastnosti i proti nepříjemnému kročejovému hluku. S ohledem na vlastnosti je dvojitá podlaha Knauf Integral vhodná zejména pro:

  • kanceláře a správní budovy
  • ordinace lékařů auly a školící střediska
  • rozvodny
  • studia
  • místnosti s výpočetní technikou
  • hotely, recepce 

 

Sádrokarton v koupelně

Všestranné využití sádrokartonu není omezeno ani v prostorách se zvýšenou náročností na vlhkost. V takových případech se používá speciálně upravený druh sádrokartonu, který je plně odolný vůči vlhkosti. Máte již dost své staré koupelny z umakartu?

Nabízíme Vám rychlé a čisté řešení v podobě kombinace porobetonového materiálu Ytong, Hebel a sádrokartonových desek odolných proti vlhkosti. Přečtěte si více o rekonstrukci bytového jádra. V místnostech náročných na udržení nízké vlhkosti vzduchu používáme speciálně vyvinutý druh sádrokartonu, který je impregnovaný proti nasákavosti vody. Možná jste již někdy tento typ sádrokartonu zahlédli, je typický svou zelenou barvou. Díky tomuto typu sádrokartonu lze i na takových místech jako je koupelna, wc nebo kuchyň, vykouzlit velmi líbivé a originální prvky.  Užití sádrokartonu je tedy i v takto náročných prostorech velmi všestranné. Jsme schopni namíru vyrobit různé tvary předělovacích příček, ve zdi zabudovaných skříněk nebo různé tvary polic a příček.

 

Více na   www.kweku.cz